Diğer

Kaşık Büyüsü

Kaşık Büyüsü

Kaşık büyüsü deyince birçok kişinin aklına bir şey gelmez. Çünkü isminden dolayı herhangi bir çağrışımda bulunmayan bu büyü hakkında bilgi sahibi olan kişiler ise daha ilk anda irkilir ve tedirgin olurlar. Çünkü bu büyü kara büyü sınıfının en ürkütücü ve en tehlikeli büyülerinden biri olarak bilinmektedir. Çok eski zamanlardan bu yana uygulanmakta olan ve çoğunlukla insanların sevmedikleri kişilere sıkıntılar yaşatmak için kullandıkları bu büyü de yapılması gerekenlerin büyük bölümünü medyumlar değil aksine büyüyü yaptırmak isteyen kişiler yaparlar. Burada yapılması gereken en önemli şey bu konuda kendini kanıtlamış olan deneyimli bir medyumla çalışmaktır.

Çünkü bu denli tehlikeli bir büyü acemi kişilere teslim edilmemelidir. Kaşık büyüsü talebini alan medyumlar kendilerine başvuran kişilerden öncelikle bir gece yarısı yakın bir zamanda vefat etmiş olan bir merhumun mezarını açıp o mezardan küçük bir kefen parçası almasını isterler. Daha sonra o kefen parçasını kendilerine getirmelerini ve büyü etkisini gösterene kadar sabretmeleri gerektiğini belirtirler. Bu kefen parçası, kaşık büyüsünde kullanılacak olan iki adet kaşığın birbirine bağlanması için kullanılmaktadır. Büyünün amacına göre yüz yüze veya sırt sırta bakacak şekilde birbirine bağlanan bu kaşıklar daha sonra büyüyü yaptıran kişiler tarafından hiç kimsenin bulamayacağı çok gizli bir yere saklanır.

Bu sayede kaşık büyüsü uygulaması sonlanmış olur. Bundan sonra yapılması gereken tek şey beklemek ve sabretmektir. Çünkü bu tür güçlü bir büyünün ne kadar süre içinde etki edeceği belli olmayabilir. Büyü ile etki altına alınması hedeflenen kişi kısa bir süre içinde farkına varmadan çeşitli sıkıntılar yaşamaya başlar. Bunlar halüsinasyonlar görme, ani hastalıklar veya kısa zamanda aşırı kilo kaybı hatta çaresiz hastalıklara yakalanıp yataklar düşmek gibi sıkıntılar olabilir. Bu tamamen medyumun büyüyü yaparken izlediği yola bağlıdır. Kaşık büyüsünden kurtulmak için insanların yapmaları gereken tek şey zaman kaybetmeden büyüyü yaptıran kişiler tarafından saklanan kaşıkları bulmak ve deneyimli bir medyuma başvurup büyü bozma işlemi yaptırmaktır. Bunun haricinde insanları kaşık büyüsünün kötü etkilerinden kurtaracak bir işlemin olmadığını konunun uzmanları çeşitli kaynaklarda belirtmektedirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir