Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
merak edilenler

Vefk yaptıranlar

Vefk işlemleri hem son derece karışık hem de son derece etkili işlemlerdir. Bu alanda yapılan işlemler hakkında araştırma yapan kişiler gerçekten de vefk işlemlerinin ne kadar farklı olduğunu ve hiçbir işleme benzemediğini hemen görebilmektedirler. İslam dininde de yasak olmayan bu işlemler genellikle büyüler ile karıştırılmaktadır ancak bu işlemlerin büyüler ile en ufak bir alakaları bulunmamaktadır. Bu işlemleri yapan kişiler öncelikle bir kağıda karelerden oluşan şekiller çizmektedirler.

Daha sonra bu çizimlerin içine özel olarak seçilmiş olan sayılar yazılır ve bu sayıların hem sağdan sola hem de yukarıdan aşağıya doğru aynı toplamı vermesi sağlanmalıdır. Çok eski zamanlardan bu yana var olan bu işlemler çok farklı amaçlar ile yapıldığı için özellikle vefk yaptıranlar ile konuşan kişiler kısa zaman içinde kararlarını verebilmektedirler. İlk zamanlar da sadece manevi koruma amacı ile yapılmakta olan bu işlemler daha sonraları çok daha farklı amaçlar ile yapılmaya başlanmış ve günümüze kadar gelmiştir.

Özellikle insanların çok büyük ümitler ile yaptırdıkları bu işlemlerin kesin sonuç vereceğine dair bir garanti yoktur. Çünkü bu işlemler sadece insanlara yardımcı olacak olan manevi enerjileri harekete geçirmek amacı ile yapılır ve ortaya çıkan enerjileri yönlendirmek gibi bir durum söz konusu değildir. Bu sebeple vefk yaptıranlar çok büyük beklentilere girmemeli ancak manevi anlamda kendilerini rahat hissetmelidirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir